Barevná typologie

"Nejlepší barva na světe je ta, která Vám jde nejlépe k pleti."

COCO CHANEL

Barvy známe, vidíme a víme (tušíme), které se nám líbí.

Ale víte, které Vám i sluší a pasují? Víte, které Vás omladí a kterým se raději vyhnout? Jaké barvy vyhledávat a na jaké zapomenout? Barevná typologie Vám na vše odpoví...

Není nutnost vyhranit si pouze pár barev, protože každá barva sluší každému, jen je potřeba vybrat správné vlastnosti barvy (lesklé, matné, syté, světlé...). Je mnoho pomůcek - od knížek, tabulek, otázek na internetu... Ale nikdy to není pro čtenáře 100% jednoznačné a většinou si nejsou jisti, zda se zařadili do správné kategorie. 

U mě na barevné typologii přistupuji ke každému individuálně. Na začátku prozradím, jak a na co se dívat, aby jste sami rozpoznali rozdíl mezi správnými a nevhodnými barvami, abyste rozdíly po chvíli každý našli sami ;-) 

CÍLEM JE, že odcházíte se znalostí o barvách - JÁ JSEM TO VIDĚL/A a ne pouze ONA MI TO ŘEKLA! :-)

BAREVNÁ TYPOLOGIE - zařadím Vás (spolu s Vámi-naučím Vás správně se dívat, abyste vše poznali a viděli) do studených nebo teplých barev a dále do správné skupiny (teplý podzim/jaro, studené léto/zima). 

Chcete vědět a vidět na vlastní oči, které další barvy můžete doplnit? Každá skupina (jaro, léto, podzim i zima) se ještě dělí na další tři podskupiny (např. matné, syté, zářivé, lesklé, klasické). Tzn. dvanáct malých podskupin. Pochopíte, s jakou další barevnou podskupinou jste v harmonii a můžete kombinovat barvy.

V jedné schůzce Vám spolu určíme základní skupinu a poté rozdělíme podrobněji a najdeme vhodné kombinace.

Každý z nás má nějak "citlivé" oko na barvy. Někdo rozdíly a vhodné barvy vidí téměř hned, někdo později. I proto si vyhraďte čas na barevnou typologii cca 90 minut.  

Chci se objednat na barevnou typologii